Tarnobrzeg sprzeda działkę przy ul. Dekutowskiego, na której stoi budynek dawnej szkoły? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Tarnobrzeg sprzeda działkę przy ul. Dekutowskiego, na której stoi budynek dawnej szkoły?

6

Na najbliższej sesji Rady Miasta Tarnobrzega dyskutowany będzie pomysł sprzedaży działki przy ul. Dekutowskiego, na której stoi budynek dawnej Szkoły Podstawowej nr 5 (a potem Gimnazjum nr 3). Zainteresowani terenem developerzy chcą w tym miejscu wybudować dwa bloki mieszkalne (informowaliśmy o tym w lipcu br.). Pomysł budzi kontrowersje, bowiem będzie się wiązać z wyburzeniem gmachu dawnej szkoły.

W uzasadnieniu projektu uchwały zezwalającej na sprzedaż działki na przetargu, zaznaczono, że dla działki wydane zostały warunki zabudowy dotyczące „ budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową oraz infrastrukturą techniczną przy ul. H. Dekutowskiego”.

W lipcu, w rozmowie z „TN”, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek mówił, że władze miasta będą chciały sprzedać działkę wraz z budynkiem wtedy, gdy ceny na rynku nieruchomości zapewnią miastu godziwy zarobek. W budżecie, po stronie dochodów, wpisano wstępnie kwotę 4 mln zł z tego tytułu.

Sprawa budzi kontrowersje z dwóch względów. Raz, działka przy ul. Dekutowskiego to jedna z ostatnich atrakcyjnych nieruchomości położonych w centrum Tarnobrzega należących do miasta. Dwa, wiele osób ma wątpliwości dotyczące możliwego wyburzenia budynku po dawnej szkole. W tym drugim przypadku, władze miasta odpowiadają, że utrzymanie obiektu tylko obciąża budżet miasta, a żaden z pomysłów na jego zagospodarowanie, jakie się pojawiły, nie był możliwy do zrealizowania.

Kwestia wystawienia na przetarg działki przy u. Dekutowskiego na pewno wzbudzi żywą dyskusję podczas obrad Rady Miasta. Protesty zapowiadają mieszkańcy sąsiadujących z działką bloków, którzy nie chcą sąsiedztwa placu budowy, radna Anna Pekar już w styczniu domagała się stworzenia w tym miejscu ogrodów i parkingu, teraz głosowanie „przeciw” publicznie zadeklarowała radna Monika Łagowska – Cebula.

Sesja, podczas której procedowany będzie projekt uchwały o wystawieniu na przetarg działki, odbędzie się 24 listopada.

6 komentarzy

 1. Budynek jest w niezłym stanie, na dachu zamontowana fotowoltaika. Prezydent oczekuje od mieszkańców pomysłów tj. sposób zagospodarowania i pokrycia kosztów utrzymania. Zatrudnieni w urzędzie specjaliści, dobrze opłacani nie potrafią nic wymyśleć oprócz sprzedaży.
  W ogóle po co te mowy skoro decyzja przygotowana i nikt oprócz radnych nie ma głosu.

 2. „…radna Anna Pekar już w styczniu domagała się stworzenia w tym miejscu ogrodów i parkingu, teraz głosowanie „przeciw” publicznie zadeklarowała radna Monika Łagowska – Cebula.”

  Jestem za i nawet nie przeciw.

 3. Jeśli już tak bardzo chcecie sprzedać ten teren to w tym miejscu powinien być wybudowany PARKING a nie bloki. Budowa parkingu rozwiązałaby problem z parkowaniem samochodów w tym rejonie miasta.
  Budowa bloków pociągnie za sobą zwiększona ilość samochodów, smrodu spalin samochodowych i zwyczajne zbytnie zagęszczenie budynków. Tam już jest ciasno.

  • żadnych nowych parkingów w centrum i modernizować te co są, a po za tym jest pełno wolnych miejsc nad jeziorem