reklama
Tarnobrzeg. Szopka betlejemska stanęła na pl. B. Głowackiego. W planach jest też niedźwiedź! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Tarnobrzeg. Szopka betlejemska stanęła na pl. B. Głowackiego. W planach jest też niedźwiedź! [zdjęcia]

0
1 z 4

W Tarnobrzegu na placu Bartosza Głowackiego stanęła betlejemska szopka, niedawno pojawiła się też podświetlana ramka do robienia zdjęć selfie, a to wciąż nie wszystko, co będzie cieszyć oczy tarnobrzeżan podczas nadchodzących świąt. Co jeszcze pojawi się w ramach świątecznego wystroju miasta poinformował nas rzecznik prasowy UM w Tarnobrzegu.

Żaden z mieszkańców Tarnobrzega nie przeszedł dziś obojętnie obok nowej ozdoby świątecznej, która przed kilkoma godzinami pojawiła się w centralnej części placu Bartosza Głowackiego. Jest nią złożona z kilku elementów szopka, w skład której wchodzą postacie Józefa, Maryi, dzieciątka, trzech króli, baranka i małej owieczki. Wszystkie figury oplecione są kolorowymi światełkami, a tuż za nimi znalazł się świetlny anioł.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Lodowisko przy SP9 już jest. Kiedy otwarcie?

Już teraz odbieram same pochlebne opinie na temat tegorocznych dekoracji, ale i pytania, czy będzie coś jeszcze. Mieszkańcy podkreślają, że zawsze będąc w okolicy świąt Bożego Narodzenia gdzieś w innych miastach zachwycają się dekoracjami, a u nas każdego roku te same, dość skromne, nie robiły już wrażenia. Postanowiliśmy więc umilić tarnobrzeżanom ten szczególny czas w roku. Już teraz w miejskiej przestrzeni pojawiło się kilka nowych elementów – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Jak poinformował rzecznik prasowy prezydenta Wojciech Lis, to wciąż nie wszystkie dekoracje, jakie przewidziane są na ulicach Tarnobrzega. W ostatnich dniach, również na placu „czerwonym” pojawiła się świąteczna ramka do robienia selfie, w planach jest także montaż dużej bombki, znanej tarnobrzeżanom z minionych lat oraz… niespodzianki, która już niebawem stanie pod Urzędem Miasta w Tarnobrzegu. Będzie nią niedźwiedź polarny. Koszt wynajmu tych dekoracji na sezon świąteczny to 33 tysiące 456 złotych.

Zobacz galerię – 10 zdjęć

1 z 4

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.