Tarnobrzeg. Tradycyjna Parada Mikołajów znów „po partyzancku” - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeg. Tradycyjna Parada Mikołajów znów „po partyzancku”

1

Tegoroczna „Parada Mikołajów” w Tarnobrzegu będzie miała bardzo okrojoną formę. Nie będzie wielkiego spotkania na placu Bartosza, nie będzie też zorganizowanego przejazdu ulicami miasta kolumny pojazdów wiozących Świętych Mikołajów. Nie oznacza to jednak, że tradycyjnej „inwazji” nie będzie. Kluczowy jest tu zwrot „zorganizowany przejazd”.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na imprezę na placu i przejazd zorganizowanej kawalkady „Świętych Mikołajów” zgody nie wydała policja. Podyktowane jest to sytuacją pandemiczną.

– Aby dochować tradycji, w końcu jest to już 18 „Parada Mikołajów”, wyruszymy kilkoma pojazdami. Zamierzamy przejechać przez wszystkie tarnobrzeskie osiedla. W trakcie będziemy wysadzali „desant” Świętych Mikołajów, którzy będą rozdawać napotkanym dzieciom drobne prezenty – mówi Robert Kędziora, wiceprezes Stowarzyszenia ESTEKA, które tradycyjnie organizuje „Paradę Mikołajów” w Tarnobrzegu.

Zobacz także:
– Opryski przeciwko zarazie rozpylane są na terenach powiatów tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i mieleckiego

Tarnobrzeskie „Parady Mikołajów” od lat były jedną z większych imprez plenerowych w mieście. W barwnych kawalkadach uczestniczyło minimum po kilkadziesiąt pojazdów, a „świętych Mikołajów” było kilkuset. W radosnym przejeździe brało udział wielu tarnobrzeżan, którzy specjalnie przygotowywali „mikołajkowe” dekoracje pojazdów. Impreza miała taką rangę, że brali w niej udział również goście z całego regionu.

– My jedziemy naszymi pojazdami. Jeżeli ktoś będzie czuł potrzebę wybrania się w taka podróż w tym samym czasie, będzie nam miło – mówi R. Kędziora.

„Partyzancka” Parada Mikołajów odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia, w godzinach południowych.

– Informacje na temat konkretnej godziny i trasy, przekażemy w piątek, 4 grudnia, za pośrednictwem profilu facebookowego ESTEKI, a także mediów – mówi Jarosław Piątkowski z ESTEKI.

Jeden komentarz

  1. „Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na imprezę na placu i przejazd zorganizowanej kawalkady „Świętych Mikołajów” zgody nie wydała policja.”
    Jeśli to prawda, to dlaczego odbywają się imprezy masowe w pomieszczeniach? W terenie zarażenie covidkiem jest mniej prawdopodobne.

Zostaw odpowiedź