Tarnobrzeg. Wielka impreza dla małej Marysi [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Wielka impreza dla małej Marysi [zdjęcia]

1

To miała być zorganizowana spontanicznie pomoc dla przyjaciół walczących o zdrowie swojej córeczki. Przerodziła się w największą od lat tarnobrzeską akcję charytatywną, która połączyła masę ludzi dobrej woli. W niedzielę, 27 czerwca, tysiące osób przewinęły się przez okolicę Plaży Fregata w Tarnobrzegu, gdzie odbywała się wielka impreza w ramach akcji „Jak SMA-kuje pierwszy krok” mającej wspomóc leczenie i rehabilitację 3-letniej Marysi Wolskiej z Tarnobrzega.

– To było coś niesamowitego. Zainicjowałem akcję, bo Marysia to moja chrześnica i siostrzenica. Wiem, jak jej rodzice ciężko walczą o jej zdrowie, zawziąłem się, że nie zostaną z tym sami. Poprosiłem o pomoc znajomych, oni swoich i nagle okazało się, że ten łańcuch serc zaczyna rosnąć w nieprawdopodobnym tempie. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy się włączyli. To trwa cały czas! Tarnobrzeski Wakacyjny Rodzinny Bieg dla Manii zgromadził rekordową ilość uczestników. Uczestnicy dawno wystartowali, a ciągle przychodziły nowe osoby i „wykupywały” numery startowe. Podobnie z aukcjami. Wiele osób, które wygrały licytacje wpłaca pieniądze i przekazuje wylicytowane fanty do ponownej licytacji. To coś wspaniałego, pokazaliśmy, że w szczytnym celu potrafimy się zjednoczyć – mówi Michał Harnik, inicjator akcji.

Imprezy przy Plaży Fregata trwały od godziny 11 do 22. Były atrakcje dla dzieci, pokazy sprzętu ratowniczego, przyjechały fiaty 126p, mazdy, tarnobrzescy fani off-roadu wozili uczestników swoimi potężnymi terenówkami, nie zabrakło kiermaszy, loterii i rywalizacji sportowej. Na zakończenie imprezy odbył się wielki koncert, w ramach którego wystąpiły zespołu GunJah, Ganja Transformers, Ian Boon & The Music i S.N.O.W. Wydarzeniem było premierowe wykonanie specjalnej piosenki, napisanej z myślą o wsparciu Marysi. Powstała, bo Studio ProMedia Jarosława Piątkowskiego zadeklarowało nagranie piosenki dla zwycięzcy licytacji. Dwóch najwyżej licytujących – Damian „Wujek” Wojciechowski i Tomasz „Wróbel” Wróblewski, wokalista sandomierskiego zespołu S.N.O.W połączyło siły i wspólnie nagrało piosenkę, którą zaśpiewał z nimi Jakub Wolski, tato Marysi.

 – Jesteśmy strasznie wzruszeni. Nie wiemy jak dziękować za to serce okazane naszej córeczce. Wierzymy, że dzięki zebranym środkom, za które zakupione zostanie specjalne urządzenie do rehabilitacji, Marysia będzie chodzić – mówią rodzice dziewczynki.

Marysia Wolska choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka poddawana jest terapii, ale musi jej towarzyszyć rehabilitacja. Niezbędne do niej jest specjalistyczne urządzenie – PRAGMA. Właśnie na nie zbierane są pieniądze. Uruchomiono zbiórkę internetową, w akcję zaangażowało się bardzo dużo tarnobrzeżan.

„W związku z chorobą Marysia nie może chodzić. W rozwoju fizycznym doszła do momentu siedzenia z asekuracją. Niestety, jeszcze nie raczkuje, sama nie staje, ani nie chodzi. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Państwa pomocy uda się pomóc Marysi i w niedługim czasie stanie na nogach i zrobi pierwszy krok” – napisali organizatorzy akcji.

Udostępnij

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź