Tarnobrzescy Dominikanie dokonali wyboru przeora - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Tarnobrzescy Dominikanie dokonali wyboru przeora

1

W ubiegłym tygodniu tarnobrzescy Dominikanie wybierali swojego przełożonego. Okazało się, że nowym-starym przeorem klasztoru został o. Karol Wielgosz OP.

16 maja zakończyła się 3-letnia kadencja przeora konwentu Dominikanów w Tarnobrzegu o. Karola Wielgosza OP. Stąd też bracia przystąpili w ubiegłym tygodniu do wyborów nowego przełożonego klasztoru.

W piątek, 20 maja, Dominikanie poinformowali, że o. Karol WIelgosz OP będzie nadal przeorem. Wyboru dokonała kapituła, a następnie został on zatwierdzony przez o. Prowincjała Łukasza Wiśniewskiego OP.

Ojciec Karol Wielgosz urodził się w 1979 roku w Bytomiu. Do zakonu kaznodziejskiego wstąpił w 1998 roku. W 2004 roku złożył śluby wieczyste, a rok później otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował we Fryburgu i pełnił posługę misyjną w Trynitadzie i Tobago. Był też kapelanem mniszek dominikańskich w Świętej Annie. Przed laty przez rok posługiwał także w Tarnobrzegu. Do tutejszego klasztoru przybył ponownie i od 2019 pełni posługę przeora oraz proboszcza parafii Wniebowizięcia Najświętszej Maryi Panny.

Instalacja na urzędzie nowego-starego przeora odbędzie się w piątek, 27 maja, o godz. 11:30 w kościele. Przeor-elekt złoży na ręce Prowincjała i w obecności braci wyznanie wiary. O godz. 12:00 odprawiona zostanie Eucharystia.

Jeden komentarz

  1. Duchu Święty przyjdź na

    Przeor Karol Wielgosz op więcej sakrum niż profanum w posłudze życzymy