Tarnobrzeżanie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Tarnobrzeżanie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości [zdjęcia]

2

11 listopada 2021 roku, w 103 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, kilkaset osób spotkało się w Tarnobrzegu, by świętować z tej okazji. Był wspólnie odśpiewany hymn, pod obeliskiem upamiętniającym Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i kwiaty. Na uroczystość przybyli nie tylko oficjele i delegacje, radość z Narodowego Święta Niepodległości przyszło okazać wielu zwykłych mieszkańców miasta.

 – 1918 rok to najlepszy dowód, na to, że jeżeli Polacy potrafią być razem, mogą zdziałać cuda. Warto o tym pamiętać również dziś, bo nie jest tak, że raz dana nam wolność, została dana na zawsze – stwierdził prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. W swoim wystąpieniu prezydent mówił też dużo o patriotyzmie.

– Jaki ma być dziś patriotyzm, niech każdy odpowie sobie sam. Dla mnie jest to wyciągnięcie ręki do drugiego człowieka, uśmiechnięcie się do niego, radość z tej wolności, jaką mamy. Był nim też zryw serca tarnobrzeżan, którzy kilka tygodni temu połączyli się, żeby pomóc małemu chłopcu, małemu Leosiowi. Za taki patriotyzm bardzo tarnobrzeżanom dziękuję – stwierdził D. Bożek.

Uroczystości przy obelisku J. Piłsudskiego poprzedziła msza św. w kościele O.O. Dominikanów. Na godzinę 17. zaplanowano koncert „Najpiękniejsza Muzyka Polska” w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Udostępnij

2 komentarze

  1. Komuniści za PRL-u mieli swoich bohatirów, PiS-owcy swoich. Dla tych ostatnich jednym z nich jest Piłsudski, ale najwyraźniej nie znają jego życiorysu. Widzą , co chcą widzieć , nie widzą tego co powinni widzieć.
    Nie był święty.

Zostaw odpowiedź