Tarnobrzeżanie zebrali ponad 44 tys. zł podczas pikniku dla Leonka - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Tarnobrzeżanie zebrali ponad 44 tys. zł podczas pikniku dla Leonka

0

Zorganizowany w ubiegłą sobotę, 25 września, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, piknik charytatywny dla 3-letniego Leonka, cierpiącego na nowotwór, przyniósł niesamowity rezultat. Do 16 puszek tarnobrzeżanie wrzucili łącznie ponad 44 tys. zł. 

Nie spodziewaliśmy się takiej kwoty. Hojność wszystkich osób, które wsparły nas w sobotę, nie miała granic. Czapki z głów! Ogromnie jesteśmy wdzięczni za obecność i bezinteresowną pomoc – mówi Mariusz Kuszaj, tato Leo. – Zbiórka nabiera powoli rozgłosu, zarówno w Tarnobrzegu, jak i w Częstochowie. Mam wielką nadzieję, że jak najszybciej, wspólnymi siłami uda nam się zebrać pieniądze, by rozpocząć terapię protonową – mówi tato chłopca.

Ta niebywała kwota, jaka zasili konto zbiórki małego, była możliwa była do uzyskania dzięki zaangażowaniu rodziny chłopca i wielu osób o wielkich sercach. W Piknik Charytatywny dla Leo włączyło się ponad 20 firm, instytucji, stowarzyszeń, klubów i jeszcze więcej osób prywatnych i samorządowców.

Leonka wsparły ze sceny zespoły muzyczne, obecni byli również motocykliści, off-roadowcy, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i wolontariusze z miejscowych szkół. W akcję z zaangażowaniem włączyli się mieszkańcy Tarnobrzega, którzy nie szczędzili pieniędzy na szlachetny cel, ani słów wsparcia dla rodziny.

Zobacz także: 
– Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu nie zostanie oddane w terminie

Klinika California Protons w Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie wyraziła gotowość do podjęcia leczenia 3-latka. – Dwa tygodnie temu rozmawiałem ze specjalistą z kliniki w San Diego, który jest już gotów przyjąć Leona i rozpocząć protonoterapię. Wylot do USA ostatecznie zależy już od tego, jak szybko uda się zebrać niezbędną do podjęcia leczenia sumę – mówił podczas wydarzenia Mariusz Kuszaj. Im później to się stanie, tym bardziej zwiększa się ryzyko, że nowotwór rozprzestrzeni się na drugie oko Leonka. 10. inwazyjnych zabiegów chemioterapii na chwilę wstrzymała jego rozwój.

Zbiórkę Leona Kuszaja można wesprzeć poprzez portal siepomaga.pl oraz facebookowy Bazarek dla Leosia.

 

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.