Trzy dni poszukiwań zaginionego mężczyzny. W akcji 70 policjantów, psy, dron i śmigłowiec [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Trzy dni poszukiwań zaginionego mężczyzny. W akcji 70 policjantów, psy, dron i śmigłowiec [zdjęcia]

0
1 z 7

Po trzech dniach od zaginięcia został odnaleziony 71-letni mężczyzna. Wyszedł on z domu w czwartek o godzinie 20.30, nie informując najbliższych o tym dokąd się wybiera. W pierwszych godzinach od zgłoszenia w poszukiwaniach brało udział 71 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, przewodnik z psem służbowym ze stanu Komendy Miejskiej w Kielcach oraz operatorzy z dronem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W piątek o godzinie 8.00 dyżurny opatowskiej komendy otrzymał sygnał o zaginięciu mężczyzny. Najbliżsi przekazali policjantom informację, że 71-latek wyszedł z domu w czwartek o godzinie 20.30 i od tego czasu nie mają z nim kontaktu oraz nie wiedzą, gdzie może przebywać. Obawiali się o jego życie, ponieważ leczy się przewlekle na różne choroby. W związku z tym zostały wszczęte poszukiwania, w których, w pierwszych godzinach udział wzięło 71 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, przewodnik z psem służbowym ze stanu Komendy Miejskiej w Kielcach oraz operatorzy z dronem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W porze nocnej oraz kolejnych dniach poszukiwania kontynuowane były przez 9 przewodników z 4 psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach a w niedzielę w związku z poprawą warunków pogodowych do poszukiwań zadysponowany został również śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Policjantów biorących udział w poszukiwaniach wspierali również strażacy z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sąsiedzi zaginionego i mieszkańcy pobliskich miejscowości.

W trzeciej dobie poszukiwań policjanci dostali sygnał, że w Modliborzycach mógł pojawić zaginiony. We wskazane miejsce niezwłocznie udał się asp. Krystian Krzyżanowski, który wstępnie potwierdził, że wygląd mężczyzny wskazuje na to, że jest to poszukiwany 71-latek. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie tożsamość mężczyzny potwierdzona została przez członków rodziny i w stanie ogólnego osłabienia i wychłodzenia organizmu został on przewieziony do szpitala.

Poszukiwania 71-latka w powiecie opatowskim – 6 zdjęć

1 z 7

Zostaw odpowiedź