reklama
Uczniowie wrócili do szkół. Nie potrwa to jednak długo - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Uczniowie wrócili do szkół. Nie potrwa to jednak długo

0

W poniedziałek, 10 stycznia, uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, że organizacja placówek oświatowych powinna odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Niedługo po powrocie do szkół, w niektórych województwach rozpoczną się ferie zimowe.

Decyzją ministra edukacji i nauki funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trybie stacjonarnym zostało zawieszone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W poniedziałek, 10 stycznia, uczniowie wrócili do nauki w szkołach.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, że organizacja szkół i w placówek oświatowych powinna opierać się ściśle na reżimie sanitarnym i zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zobacz także: 
– 21-latek pędził BMW na DK79 w terenie zabudowanym. Dostał 2000 zł mandatu

Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie objęło przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego i punktów przedszkolnych.

Ferie zimowe w 2022 roku

Nauka nie potrwa długo, ponieważ niebawem rozpocznie się okres ferii zimowych. Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie rozpoczną ferie 15 stycznia i zakończą 30 stycznia. Województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie ferie zimowe rozpoczną 22 stycznia, zakończą 6 lutego. Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie zaczynają ferie 29 stycznia, kończą 13 lutego, zaś od 12 do 27 lutego ferie odbywać będą uczniowie z województw: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Wielkanocna przerwa świąteczna w szkołach będzie od 14 do 19 kwietnia. Fot. Ilustracyjna

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.