Ukradał pieniądze z kościelnej skarbonki

0

W miniony piątek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Koprzywnicy otrzymali informację, że nieznany mężczyzna podczas pobytu w jednym z kościołów w gminie Klimontów włamał się do skarbonki, do której były zbierane pieniądze na potrzeby kościoła. Kilka dni później sandomierscy stróże prawa zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za dokonanie tego czynu. Zgodnie z przepisami prawa 34 –latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 19 października około godziny 9. Wtedy to, nieznany mężczyzna podczas pobytu w jednym z kościołów w gminie Klimontów  uszkodził metalową skarbonkę, z której zabrał pieniądze w kwocie około 200 zł. O całym zdarzeniu mundurowi zostali poinformowani przez proboszcza tamtejszej parafii kolejnego dnia. Policjanci przeanalizowali nagranie z monitoringu, dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę. Dzięki skrupulatnej pracy sandomierskich policjantów, sprawca kradzieży z włamaniem został szybko ustalony, a następnie zatrzymany.

34 –latek trafił do policyjnego aresztu, a dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Teraz jego zachowanie oceni sąd. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.