Upadłość wykonawcy obwodnicy Tarnobrzega ?

0

Spółka Energopol Szczecin, generalny wykonawca obwodnicy Tarnobrzega, złożyła w szczecińskim sądzie wniosek o upadłość likwidacyjną. Firma nie poinformowała o tym swoich kontrahentów, w tym Tarnobrzega.

– O tym, że Energopol Szczecin złożył wniosek o ogłoszenie upadłości dowiedzieliśmy się z mediów. Wcześniej firma nie informowała o jakichkolwiek problemach, na przyszły tydzień zapowiedziane jest spotkanie w sprawie budowy obwodnicy. Czekamy na oficjalne informacje, prawnicy analizują sytuację – mówi Wojciech Lis, rzecznik prasowy Prezydenta Tarnobrzega.

Nie tylko Tarnobrzeg został zaskoczony zamiarami Energopolu. Spółka, która realizuje na terenie kraju wiele wielkich inwestycji drogowych, nie uprzedziła o swoim zamiarze żadnego z partnerów. Z mediów o wniosku dowiedziała się również m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

– Samo złożenie wniosku nie przesądza jeszcze o upadłości. Teraz wniosek badać będzie sąd. Jeżeli chodzi o budowę obwodnicy Tarnobrzega, więcej będziemy wiedzieć po spotkaniu z przedstawicielami spółki. W najgorszym wypadku, jeżeli spełni się czarny scenariusz, czeka nas ponowne ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie wszystkich procedur od początku – mówi W. Lis.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu TN.

Share.

Comments are closed.