reklama
Uwaga na kieszonkowców! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Uwaga na kieszonkowców!

0

Przedświąteczne tygodnie to czas, kiedy kiedy częściej i liczniej odwiedzamy sklepy i centra handlowe. Tłoczniej jest też na przystankach, dworcach czy w autobusach komunikacji miejskiej. Dlatego, szczególnie w tym okresie, policjanci przestrzegają przed kieszonkowcami. Radzą też co zrobić, by nie stwarzać okazji do przestępstwa.

Policja dba o to, aby podczas przedświątecznych przygotowań i zakupów nie spotkało nas nic złego. Wszędzie tam, gdzie jest tłoczniej niż zazwyczaj – na bazarach, targowiskach, w rejonie dużych sklepów i dworców służbę pełni wiele policyjnych patroli – zarówno umundurowanych jak i po cywilnemu. Pamiętajmy, że kieszonkowcy wykorzystują zamieszanie i tłok, a często sami go wywołują, aby ułatwić sobie działanie. Miejsca ich największej aktywności to centra handlowe i rozrywkowe, kolejki do kas, zatłoczone autobusy i pociągi.

Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem z ich strony?

Podczas zakupów starajmy się nie eksponować zawartości swojego portfela. Cenne przedmioty chowajmy do wewnętrznej kieszeni swojego ubrania, nie nośmy ich w reklamówce, ani w dużej torbie na wierzchu.

Podróżując autobusem lub pociągiem pilnujmy swojego bagażu i nie zasypiajmy.

Podczas zakupów, np: przy wyjmowaniu towaru z koszyka, oglądaniu czy przymierzaniu ubrań, nie odkładajmy torebek na podłogę czy też ladę, poza zasięg wzroku. Nie nośmy kluczy do mieszkania w tym samym portfelu co pieniądze, w przypadku kradzieży nie narazimy się na dodatkowe straty. Użytkownikom kart płatniczych przypominamy, by wraz z kartą nie przechowywali poufnego kodu PIN. To duża nieroztropność, która może zakończyć się opróżnieniem zawartości konta.

Źródło: Policja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.