Reklama
W Dzień Kobiet będzie można wesprzeć szczytny cel. Na panie, które to zrobią, czekają upominki - Tygodnik Nadwiślański

W Dzień Kobiet będzie można wesprzeć szczytny cel. Na panie, które to zrobią, czekają upominki

0

8 marca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie, Klub HDK PCK „Krewniacy” działający przy Grupie Azoty „Siarkopol” w Grzybowie oraz Nadleśnictwo Staszów zachęcają do wzięcia udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi.

Akcja zostanie przeprowadzona w staszowskim liceum. “Sytuacja związana z pandemią wirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że nasza krew jest potrzebna jak nigdy wcześniej. Spadek chętnych do oddawania krwi, czasowe wyłączenia placówek z akcji oddawania krwi oraz ograniczone akcje wyjazdowe Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa fatalnie odbiły się na jej zapasach” – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Na wszystkie panie, które w dniu swojego święta zechcą wesprzeć akcję czekają upominki przygotowane przez Nadleśnictwo Staszów. Rejestracja krwiodawców w budynku liceum prowadzona będzie od godz. 9 do godz. 12.

Zobacz także: 
– Ktoś zgłosił morsowanie dla Marcelka na policję, najbliższe wydarzenie odwołane


Podczas akcji odbędzie się również zbiórka pieniędzy na rzecz 4-letniego Marcelka Wójcika z Rytwian, który zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego. Szansą dla niego jest leczenie w USA i kosztowna protonoterapia. Rodzina Marcela potrzebuje na ten cel ponad milion złotych. Marcelkowi można pomóc również online za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/marcel-wojcik, gdzie można dokonywać wpłat pieniężnych oraz licytując przedmioty wystawione w specjalnej grupie “Uratuj Marcelka przed ciemnością” w portalu Facebook https://www.facebook.com/groups/410473410325569 Dochód z licytacji przeznaczony jest na jego leczenie.

 

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x