W Nowej Dębie powstał Klaster Energii [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

W Nowej Dębie powstał Klaster Energii [zdjęcia]

0

Dziś w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowej Dębie doszło do podpisania umowy, w ramach której utworzony został Klaster Energii. Inicjatorem jego powstania jest firma ESV. Dzięki współpracy m.in.  koszta energii mają ulec zmniejszeniu.

Założycielami Klastra Energii w Nowej Dębie są zarówno przedstawiciele lokalnych władz, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz firmy działające na terenie miasta. Łącznie podpisy pod umową złożyli przedstawiciele 9 podmiotów.

Misją Klastra jest budowa zrównoważonych, lokalnych struktur systemu energetycznego z poszanowaniem środowiska naturalnego i edukacja w tym zakresie.

Z punktu widzenia gminy liczymy m.in. na to, że uda się nam zmniejszyć koszty zakupu energii. Koszta dystrybucji, które stanowią znaczącą jej część, mogą być dużo niższe poprzez to, że będzie się ona odbywać już na poziomie gminy – mówi burmistrz Wiesław Ordon. Koordynatorem Klastra Energii Nowa Dęba będzie spółka ESV Wisłosan, która jest jego inicjatorem. Więcej o tym w papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Fot. K. Robuta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.