reklama
W Nowej Dębie powstanie Lidl? - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

W Nowej Dębie powstanie Lidl?

1

W Nowej Dębie otwarty zostanie Lidl? Od dłuższego czasu wśród mieszkańców Nowej Dęby i okolic krążą spekulacje dotyczące powstania w mieście marketu spożywczego tej sieci. Teorię  „nakręciła” sprzedaż sporej działki obok restauracji „Jorgula”. Czy rzeczywiście Lidl ma zamiar stworzyć tam swój sklep? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Co jakiś czas wśród rozmów pomiędzy mieszkańcami gminy Nowa Dęba pojawia się temat powstania marketu sieci Lidl. Pytania internautów w tej sprawie pojawiają się także w mediach społecznościowych.

Temat budowy sklepu niemieckiego potentata w Nowej Dębie powiązany został ze sprzedażą działki przy ul. Bieszczadzkiej, obok restauracji „Jorgula”, niedaleko stacji Orlen. Początkiem 2020 roku odbyła się licytacja terenu, za który cena wywoławcza wynosiła milion złotych.

Działkę zakupiła firma „Tankpol” ze Szczucina, zajmująca się dystrybucją paliw, a także transportem. Według znajdujących się w sieci informacji, dzięki firmie powstały już sklepy wielkopowierzchniowe w Kolbuszowej czy na nawet w Nowym Targu. Spróbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami firmy. Jednak po przedstawieniu tematu, odmówiono nam rozmowy.

Postanowiliśmy więc skontaktować się z przedstawicielami sieci Lidl. – Nowa Dęba jest dla nas interesującą miejscowością, dlatego w związku z ciągłym rozwojem sieci naszych sklepów poszukujemy lokalizacji także w tej okolicy. Inwestujemy w miejscowościach powyżej 8 000 mieszkańców, w lokalizacjach dobrze skomunikowanych z możliwością budowy dużego parkingu. W tym momencie jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby przekazać bardziej szczegółowe informacje – poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz z Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 700 sklepów, ulokowanych na terenie całej Polski. Co roku otwieranych jest kilkadziesiąt punktów tej marki i takie tempo ekspansji Lidl planuje utrzymać.

Czy w Nowej Dębie powstanie Lidl?