W sobotę pożegnamy ks. M. Balickiego

0

5 marca po południu w Zaleszanach, na drodze krajowej nr 77 relacji Stalowa Wola – Sandomierz, toyota czołowo zderzyła się z ciężarowym renaultem. W wypadku zginął znany w diecezji sandomierskiej duchowny, ks. prałat Marian Balicki, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą duchowny, jadąc w kierunku Stalowej Woli, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym marki Renault. Czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Ks. dr Marian Balicki był wybitnym animatorem życia religijnego i kulturalnego, cenionym poetą, diecezjalnym duszpasterzem środowiska twórczych.

Dwudniowe uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 8 marca w Stalowej Woli. Exporta do parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli i Msza św. żałobna odprawiona zostanie w piątek 8 marca o godz. 15.00, a Msza św. pogrzebowa w sobotę 9 marca o godz. 11.00 w parafii pw. św. Floriana. Później kondukt pogrzebowy przejdzie ulicami miasta na cmentarz komunalny.

(pen)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.