W Tarnobrzegu powstanie nowa fabryka. Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

W Tarnobrzegu powstanie nowa fabryka. Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali [zdjęcia]

7

W piątek w tarnobrzeskim Machowie, na terenie, Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan,  doszło do podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod nową halę produkcyjną o powierzchni 11 tys. m2. Prowadzona w niej będzie głównie produkcja płyt styropianowych firmy Yetico. Fabryka ma rozpocząć działalność w połowie przyszłego roku. 

Hala zostanie wyposażona w pełne zaplecze administracyjne i biurowe. Obok niej powstanie parkingi i system dróg wewnętrznych. Płyty styropianowe, które będą tutaj produkowane wykorzystywane są w budownictwie – jako materiał termoizolacyjny. Zakład ma produkować ma także styropianowe opakowania ochronne i kształtki przemysłowe.

Wykonawcą hali jest Grupa Kapitałowa P.A NOVA. Koszt tej inwestycji to 60 milionów złotych. Projekt realizowany jest przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu.

W uroczystości wzięli udział miedzy innymi: Rafał Weber – Sekretarz Stanu Ministerstwo Infrastruktury, Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Marek Bajdak – Dyrektor Wydziału Nieruchomości Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Dariusz Bożek – Prezydent Miasta Tarnobrzega i Paweł Kolczyński – Wiceprezes Zarządu ARP S.A.

Niebawem na naszym portalu pojawi się relacja wideo z uroczystości.

 

Udostępnij

7 komentarzy

    • Szkoda tylko, że autor tekstu podczas wyliczania osób z urzędów Państwowych zapomniał napisać o głównym inwestorze, właścicielu Yetico S.A. który był obecny i bez którego inwestycja nie miałaby miejsca….

  1. znawca tematu na

    Już jedna z firm truje tarnobrzeżan nocami. Wystarczy otworzyć okno i taki syf zajeżdża, że trzeba okna zamykać. Jeden truciciel Siarkopol zakończył swoją działalność to przyszły następne.

Zostaw odpowiedź