W Tarnobrzegu wracają „Szczodraki”. Będzie też szczodrakowe wyzwanie! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

W Tarnobrzegu wracają „Szczodraki”. Będzie też szczodrakowe wyzwanie! [zdjęcia]

1

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, do Tarnobrzega wracają „Szczodraki”. Słodkie wypieki zwane bułeczkami szczęścia, od 10 lat przygotowuje przed świętem Trzech Króli tarnobrzeska „Dolina Smaku”. Bułeczki są sprzedawane, a dochód z akcji przekazywany na leczenie niepełnosprawnych braci Karola i Piotra Rzepeckich.

 – W tym roku wracamy do pieczenia szczodraków, ale ze względu na pandemię zostanie ich upieczona ograniczona ilość. Tradycyjnie będzie je można kupić 6 stycznia na placu Bartosza Głowackiego od godz. 10.00 – do ostatniej bułeczki – informuje Monika Zająć, prezes „Doliny Smaku”.

Poprzednie, „normalne” edycje tarnobrzeskich „Szczodraków”, regularnie kończyły się pobiciem kolejnych rekordów – tak ilości przygotowanych wypieków, jak i zebranej kwoty. Ponieważ obostrzenia pandemiczne ograniczają możliwości przeprowadzenia akcji, tarnobrzeskie stowarzyszenie postanowiło „rzucić wyzwanie” i zmobilizować dodatkową armię ludzi dobrej woli.

– W tym roku Dolina Smaku do wspólnego wyzwania zaprasza wszystkich mieszkańców regionu i nie tylko. Każdy może się włączyć do #szczodrakchallenge, wirtualnej akcji, która ma na celu kultywowanie tradycji, a przede wszystkim niesienie pomocy dwóm niepełnosprawnym braciom. Zasady #szczodrakchallenge są proste. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje 3 lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Zadanie można wykonać również w wigilię Święta Trzech Króli bądź 6 stycznia. Następnie wystarczy upiec szczodraki wg swojego przepisu lub receptury podanej przez stowarzyszenie Dolina Smaku. Podzielić się bułeczkami szczęścia z najbliższymi, zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i oczywiście wpłacić datki na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, pod której opieką są Piotr i Karol Rzepeccy – informuje Monika Zając.

Jeden komentarz