reklama
W wiejskiej stodole wyświetlą wyjątkowe filmy - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

W wiejskiej stodole wyświetlą wyjątkowe filmy

0

5 września w Wiązownicy-Kolonii pod Staszowem będzie można wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, które organizuje Fundacja PasjoDzielnia.

– Dzięki współpracy z festiwalem Grand OFF- Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata mamy możliwość wyświetlania nagrodzonych podczas 13. edycji festiwalu produkcji. Od kilku miesięcy prężnie działamy w temacie kina niezależnego, organizujemy wieczory dyskusyjno-filmowe w starej szopie zaaranżowanej na mini salę kinową. Nasze mini kino pomieści maksymalnie 15 osób, a widzimy, że zainteresowanie tematem kina jest dużo większe, dlatego postanowiłyśmy zorganizować całonocny pokaz filmów OFFowych w stodole – tłumaczy Wioletta Piwowarska, prezes Fundacji PasjoDzielnia.

Wydarzenie poprzedzone będzie ciekawymi warsztatami.

– Od godziny 16 do 18 zapraszamy rodziców z dziećmi, gdyż czekały będą na nich zajęcia z czerpania papieru, gry na bębnach i cajonach oraz jogi. Od 18.30 zmieniamy grupę odbiorców i zaczynamy warsztaty skierowane dla osób dorosłych: joga oraz wprowadzenie do tematyki kina OFFowego. Koło godziny 20 rozpoczną się pokazy filmów, które potrwają do późnych godzin nocnych. Z racji poruszanej w filmach tematyki pokazy przeznaczone będą tylko dla osób pełnoletnich – dodaje W. Piwowarska.

Zobacz także:
– Koronawirus – 20 nowych przypadków w Świętokrzyskiem, 49 na Podkarpaciu
– Świętokrzyskie: rażące wykroczenia, rozbite samochody i narkotyki – pościg zakończony dachowaniem [wideo][zdjęcia]
– Fotorelacja z podsumowania Sandomierz Fashion Street [zdjęcia]

Zarówno udział w warsztatach, jak i pokazach filmowych jest bezpłatny. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie fundacji. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach
projektu: WIEJSKA KULTURA WYSOKA – przegląd najlepszych krótkometrażowych filmów świata w Wiązownicy-Kolonii, dofinansowanego z środków Świętokrzyskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. (rs)

Fot. arch.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.