Wieczorne poszukiwania zaginionego mężczyzny - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wieczorne poszukiwania zaginionego mężczyzny

0

Niepokojące zgłoszenie o zaginięciu starszego mężczyzny wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w środę, 8 lipca, tuż po godzinie 17:00. Zaniepokojona synowa poinformowała, że jej 80-letni teść około godziny 7:00 wyszedł i do chwili zgłoszenia nie wrócił do domu. Największe obawy wzbudzał fakt, że senior był schorowany, a także miał problemy z pamięcią. Panująca za oknem aura również nie była sprzyjająca, robiło się chłodno, padał deszcz, a do tego zapadał zmrok…

Na poszukiwania ruszyło 16 policjantów, wspartych przez przewodnika z psem tropiącym. Akcję poszukiwawczą wspierali także strażacy. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali pobliski rejon miejsca zamieszkania zaginionego. Tuż przed godziną 21:00 policjant z Zespołu Techniki Kryminalistycznej staszowskiej jednostki w odległości około 1,5 km od najbliższych zabudowań w kompleksie leśnym zauważył w przydrożnym rowie przypominającego rysopisem poszukiwanego mężczyznę.

Zobacz także:
– Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła Osiek
– Michał walczy z rakiem. Pilnie potrzebna pomoc!
– Te imiona dają specjalne przywileje!

Odnaleziony 80-latek był całkowicie przemoczony, wyziębnięty, a do tego osłabiony. Mundurowy wycieńczonego seniora wziął na ręce i zaniósł do radiowozu. Tam włączył ogrzewanie i okrył go kocem udzielając w ten sposób pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjant za pośrednictwem dyżurnego wezwał karetkę pogotowia. Z uwagi na to, że miejsce, w którym odnaleziony został zaginiony było znacznie oddalone od zabudowań, a teren trudno dostępny, staszowski technik udał się z odnalezionym mężczyzną do pobliskiej miejscowości, gdzie przekazał seniora pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Źródło: KPP Staszów

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.