Wiosenne nasadzenia pojawiły się w Tarnobrzegu! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wiosenne nasadzenia pojawiły się w Tarnobrzegu! [zdjęcia]

1
1 z 10

Około 30 tysięcy sadzonek zostało posadzonych przez pracowników miejskich w Tarnobrzegu. W tym roku na rabatach i w przestrzeni miejskiej króluje bratek. 

Fioletowe, żółte, białe i bordo – bratki w tych kolorach pojawiły się w czterech rejonach w naszym mieście, m. in. w centrum miasta: na placu B. Głowackiego, pl. A. Surowieckiego, przy ulicy Mickiewicza, Kościuszki, a także na ul. Targowej i na rondzie przy ulicy Piłsudskiego. Kwiaty pojawiły się również na os. Przywiśle przy rondzie na ul. Tysiąclecia, przy MOSiR oraz przy ul. Skalna Góra. Obsadzone zostało także rondo na ul. Kopernika, ulica Sienkiewicza, aleja Lipowa, a w Parku Dzikowskim przed zamkiem powstał kwietny herb Tarnobrzega. W sumie w całym mieście posadzonych zostało ponad 30 tysięcy sadzonek. 

Zobacz także: 
– Znamy nowego dyrektora sandomierskiego muzeum!

Obsadziliśmy ponad 700 metrów powierzchni kwiatami takimi jak bratki i tulipany, które odporne są na wiosenne temperatury – mówi Piotr Pawlik naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Tarnobrzega. Koszt obsadzenia czyli zakup kwiatów wraz z wykonaniem zadania wyniósł budżet miasta w tym roku ok. 57 tys. zł.

pl surowieckiego tarnobrzeg

1 z 10
Udostępnij

1 komentarz

Zostaw odpowiedź