Włamał się do altanki

0

Staszowscy policjanci zatrzymali 34 –letniego mieszkańca Staszowa, podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do altanki działkowej. Do policyjnego aresztu trafił również 30 –latek, który sprzedał skradzione przedmioty.

Zdarzenie miało miejsce nocą z poniedziałku na wtorek. Nieznany wówczas sprawca dokonał włamania do jednej z altanek na terenie Staszowa, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości prawie 800 zł. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady oraz wykonali niezbędne ustalenia. Właściwa analiza zebranych materiałów oraz praca operacyjna kryminalnych przynosiła efekty. Wczoraj funkcjonariusze odzyskali część skradzionych narzędzi oraz zatrzymali 30 –letniego mieszkańca Staszowa, który jak się później okazało sprzedał je do jednego z lombardów. W trakcie prowadzonych czynności stróże prawa ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 34 –letni mieszkaniec miasta.

Obydwaj mężczyźni ze swojego postępowanie będą tłumaczyć się przed sądem. 30 –latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast starszemu z nich nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.