Wspomnienie wielkich poetów zamknięte w książce. Jerzy Illg był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Wspomnienie wielkich poetów zamknięte w książce. Jerzy Illg był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu

0

W sali odczytowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu odbyło się spotkanie autorskie poświęcone niedawno wydanej książce „Mój przyjaciel wiersz” Jerzego Illga, wieloletniego redaktora naczelnego wydawnictwa Znak. 

W środę, 17 listopada, gościem MBP w Tarnobrzegu był ceniony autor, wydawca, publicysta, krytyk literacki i wieloletni redaktor naczelny Wydawnictwa Znak, Jerzy Illg. Spotkanie wokół jego najnowszej książki pt. „Mój przyjaciel wiersz” poprowadziła Renata Dąbrowska, tłumnie przybyli na nie również mieszkańcy Tarnobrzega.

Pracując od prawie 40 lat w wydawnictwie i wydając poetów, z których większość znalazła się w mojej książce, miałem to szczęście, że mogłem ich osobiście poznać, przyjaźnić się z nimi i odwiedzać ich w różnych miejscach. Jest to rodzaj autobiografii rozpisany na wspomnienia, portrety przyjaciół i wierszy – opowiadał na temat swojej najnowszej publikacji Jerzy Illg.

Zobacz także: 
– Gigantyczna inwestycja Koreańczyków w Stalowej Woli. Ogłosi ją dziś premier Mateusz Morawiecki

Autor podczas spotkania opowiedział wiele zabawnych momentów z życia pisarzy, nie brakowało anegdot dotyczących noblistów Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. – Byłem na uroczystościach noblowskich Iosifa Brodskiego, Szymborskiej, mieszkałem u Miłosza w Kalifornii kilka tygodni. Spotkałem się z nimi w Wilnie, Wenecji, różnych miejscach i to była wielka przygoda mojego życia – zdradzał J. Illg.

Podczas spotkania uczniowie tarnobrzeskiego „Hetmana” zadbali o akompaniament muzyczny, odczytanych zostało kilka wierszy, które znalazły swoje miejsce w książce J. Illga.

 

 

Zostaw odpowiedź