reklama
Wyburzą potężny budynek w centrum Tarnobrzega [W najnowszym numerze] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Wyburzą potężny budynek w centrum Tarnobrzega [W najnowszym numerze]

22

Gmach dawnej szkoły przy ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu zostanie wyburzony. To praktycznie przesądzone. Jedynym pytaniem pozostaje „kiedy”? Na działce, na której stoi, mają powstać bloki mieszkalne, o wysokości nawet ośmiu pięter.

Czytaj w papierowym
i elektronicznym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

KUP e-TN:

22 komentarze

 1. Głos ludu pracującego na

  Prawda z parkingiem 5 piętrowym, ale już parterowy byłby mile widziany. Prezydencika i tę cała lokalna polityczna świtę nic to nie obchodzi.
  Jeśli nie rozwiążą problemu parkowania w centrum, poprzez budowę niepłatnych parkingów, to samochody będą stawiane w okolicy centrum pod blokami, ale do pewnego czasu bo się okaże, że i tam nie ma gdzie samochodu postawić.
  Prezydecika i niektórych radnych należy wywieźć na taczkach przy najbliższych wyborach. Nie słuchają głosu narodu !!!

  • Szkoły już niepotrzebne. Działania podobne do działań PO za czasów ich rządów. Polska miała być rozgrabiona, zniszczona.

 2. Na budynku banku PKO SA, jeśli mnie pamięć nie zwodzi jest maszt z antenami. Kazdy kto będzie mieszkał w bloku powyżej pierwszego piętra, to będzie mu promieniowanie biło w… czachę.

 3. Ten budynek nie jest w stanie ruiny, jest zamknięty od 5 lat, nikt tam nie wchodzi nic nie niszczy, nie ma powodu aby twierdzić że remotn pochłonie miliony. NIE, BUDYNEK JEST WYREMONTOWANY ,co najwyżej może wymagać pomalowania ścian.
  Mógłby to jakiś być dodatkowy oddział szpitala, dom osiedlowy, dom kultury, klub spotkań mieszkańców, sale zajęć dodatkowych dla dzieci młodzieży, czyli miejsce spotkań.
  Przypominam że W TARNOBRZEGU w sezonie jesienno zimowym NIE MA żadnego miejsca gdzie młodzież mogłaby się schronić ,spędzić czas po lekcjach, nie ma nic. Duże grupy włóczą sie po mieście i miasto nic im nie zaoferuje. Można powołać klub bilardowy, klub szachowy, klub tenisa ziemnego, stołowego, dodatkowe sale dla chcących uprawiać sport w sezonie jesienno zimowym. Te rzeczy NIE WIMAGAJĄ REMONTU ,bo budynek jest w DOBRYM STANIE , tylko poprowadzenia i utrzymania.
  Ale urzędnicy nadal mówią że jest super, że wszystko jest ,nic nie trzeba .To trzeba jakoś nagłośnić, bo wygląda na to że radni po cichu podejmują jakieś decyzje i dowiadujemy się na końcu. Nic nie było w mediach o groźbie wyburzenia, ani żadnej debaty publicznej na ten temat.

  • Placówka medyczna jest dobrym pomysłem zwłaszcza że społeczeństwo się starzeje ,natomiast jeśli chodzi o dom kultury czy inne miejsce spotkań młodzieży, to przypominam że mamy domy kultury które świecą pustkami. Fakt że nie ma z ich strony ciekawych inicjatyw w kierunku mieszkańców to już temat na inna rozmowę. Dla starszych mieszkańców niedaleko bo w samym centrum powstaje klub seniora i myślę że zaspokoi na razie potrzeby w tym kierunku.

 4. myślę że parking będzie podziemny, a o chętnych na mieszkanie w bloku w Tarnobrzegu nie należy się martwić skoro nowo wybudowane mieszkania nie maja problemu ze zbytem. Parking może powstać na końcu ulicy przy Fracu w miejscu koszmarnego pustostanu i wtedy w końcu jakoś to wszystko będzie wyglądało i funkcjonowało. Jestem absolwentem tej szkoły i też mi szkoda, ale zdaję sobie sprawę że utrzymywanie takiego pustostanu w centrum niczemu nie służy.

   • Ten budynek to ruina W środku lata 70te wystroj PRL stare sale jeszcze starsze ubikacje Wszystko do remontu Taniej będzie wyburzyć

    • Tak? Najpierw trzeba zobaczyć, potem komentować. W środku wszystko jest wyremontowane, a sale ładniejsze niż w innych szkołach. Deweloperzy wygrali.

 5. To jest miejsce znakomite na parking w centrum miasta a nie na bloki. Raz na zawsze rozwiąże problem parkowania w centrum mieściny. Gdzie się kończy logika, tam się zaczyna Tarnobrzeg

  • Tam powinna być szkoła jak była a nie sprzedana jedna z najlepszych szkoł w Tarnobrzeg q mieście jest dość parkingów tu logika się kłania zjedli szkołę i nie wiadomo co by chcieli

   • Już niebawem wprowadzą płatne strefy parkowania w centrum to się przekonasz, że nie będzie gdzie samochodu zaparkować.

  • budowniczy parkingow na

   racja,powinien tam byc np;5 pietrowy wielopoziomowy parking ,ktory na tej w/w dzialce moze pomiescic ponad 500 aut. i wtedy mamy rozwiazany problem z parkingami w centrum !!!

   • Może zaputaliby mieszkancow o zdanie?!?!?Bardzo lubiłam te szkołę.Miło było przekjsc obok widząc gwar młodzieży i słysząc lekcje z okien .Ta szkoła tetnirnila życiem.Później obiecali oddać budynek senirom.I co?!?!Jest tysiąc pomysłów jak można by wykorzystać istniejący budynek…zeby sluzyl wszysykim.dlaczego kolejny blok?!?!? Można dom dziennwgo pobytu,dom kultury.ośrodek zdrowia.szkoły prywatne …dom przystosowujacy oaoby niepelnosprawne.Miekscec dla mlodzoezy po szkole.dlaczego blok do cholery!1!nie burzcie tego.

    • Kasa, kasa kochanie. Ideologie i potrzeby się dzisiaj nie liczą. Zaczynamy być goniącym za kasę społeczeństwem. Pazerność ludzka nie zna granic.