Z kraju: Polski “pacjent zero” wyzdrowiał. Dziś opuści szpital

0

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że tak zwany “pacjenta zero”, który jako pierwszy w naszym kraju zaraził się koronawirusem opuści dziś szpital w Zielonej Górze. Wynik jego testów na obecność wirusa są negatywne.

“Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta +zero+, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE ! – A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – poinformował cytowany na Facebooku zielonogórskiego szpitala szef oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.

Mężczyzna w szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, od 2 marca. Ministerstwo Zdrowia o tym, że jest on zarażony koronawirusem poinformowało 4 marca. Mężczyzna wrócił do Polski z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale.

Z danych resortu zdrowia wynika, że obecnie z powodu koronawirusa hospitalizowane są 833 osoby, ponad 14 tys. objęto kwarantanną; a ponad 22 tys. zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 35 tys. 853 osoby.

Badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 221 osób, pięć z nich zmarło.

Źródło: PAP

Share.

Comments are closed.