Zatrzymano osoby, które pomogły wyłudzić 160 tys. zł metodą “na wnuczka”! To dwie młode kobiety

0

Policjanci zatrzymali dwie kobiety, którym oszuści działający metodą “na wnuczka” zlecili odebranie pieniędzy od osoby z gminy Zaklików. Przekazane pieniądze, w kwocie ponad 160 tysięcy złotych, miały polubownie załatwić sprawę wypadku najbliższego członka rodziny.

Zdarzenie miało miejsce początkiem lutego. Do jednego z domów w gminie Zaklików zadzwonili, jak się później okazało, oszuści.

CZYTAJ TAKŻE:

Kolejny rekord metodą “na wnuczka” w powiecie stalowowolskim. Tym razem oszukani stracili ponad 160 tys. zł…

Policja zatrzymała w Kolbuszowej dwie kobiety, które odebrały pieniądze. To 27-letnia mieszkanka Kraśnika i jej 21-letnia koleżanka, mieszkanka powiatu płońskiego. Niestety nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy. Kobiety zdążyły już przekazać gotówkę kolejnej osobie. Zostały im przedstawione zarzuty oszustwa, zastosowano policyjny dozór i mają zakazu opuszczania kraju. Kobiety przyznały się do winy. Wyjaśniły, że starsza z nich odpowiedziała na zamieszczone na jednym z portali internetowych ogłoszenie dotyczące pracy w charakterze kuriera. Jej zadaniem miało być odebranie przesyłki i przekazanie jej kolejnej osobie.

Za popełniony czyn grozi im teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE:

Kobieta straciła ponad 200 tys. zł! Mieszkanka powiatu stalowowolskiego podła ofiarą oszustwa

Share.

Comments are closed.