Zatrzymany 26-latek z pow. staszowskiego. Miał ponad 2,5 kg marihuany - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Zatrzymany 26-latek z pow. staszowskiego. Miał ponad 2,5 kg marihuany

0

Znaczną ilość suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie na terenie jednej z posesji w gminie Osiek. Użyty tester narkotykowy wskazał, że zabezpieczona substancja to marihuana. Ponad 2,5 kg suszu konopi trafi teraz do badań laboratoryjnych. Zatrzymanemu w sprawie 26-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Już od pewnego czasu policjanci podejrzewali, że 26-latek z powiatu staszowskiego może posiadać narkotyki. W minioną środę funkcjonariusze postanowili złożyć mężczyźnie nieoczekiwaną wizytę. Niespodziewający się gości, amator zakazanych środków odurzających napotkany został w garażu na terenie posesji. Podczas rozmowy przyznał się do posiadania marihuany, którą jak później wyjaśniał posiadał z własnej uprawy. Mężczyzna dodatkowo tłumaczył, że marihuanę miał tylko i wyłącznie na własny użytek.

Zobacz także:
21-latek pędził BMW na DK79 w terenie zabudowanym. Dostał 2000 zł mandatu

Wstępne analizy substancji wskazują na narkotyki. Zabezpieczone zostało ponad 2,5 kg marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. W piątek późnym popołudniem sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.