Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg mistrzami Polski!

08:37, 01.10.2021 KR

Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbywały się w Wiśle, zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli 3 medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu.

Mistrzami Polski w klasie łączonej 9-10 mężczyzn, gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni, zostali Paweł Włodka i Antoni Biedziuk. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg, grający z nr 2, w fazie grupowej pokonali po 2:0 drużyny z klubów Start Radom, Start Katowice i Eurobeskidy Łodygowice 1. W grze półfinałowej wygrali 2:0 z IKS AWF Warszawa, by w finale zmierzyć się z... pierwszą ekipą IKS Jezioro Tarnobrzeg. Drużyna IKS 1 grająca w składzie Paweł Mazuryk/Marian Strzałka/Mariusz Matejek wygrała fazę grupową, pokonując po 2:0 Start Gorzów Wlkp. i Eurobeskidy Łodygowice II oraz 2:1 IKS AWF Warszawa. W grze półfinałowej wygrali 2:1 z drużyną Startu Radom Benedykt.

W wielkim finale pomiędzy tarnobrzeskimi ekipami IKS 2 pokonał IKS 1 2:1.

To jednak nie koniec sukcesów podopiecznych Jacka Lachora. W klasie łączonej 2-5 wózki mężczyzn wicemistrzami kraju zostali Janusz Chamot/Piotr Sokalski. Drużyna IKS-u pokonała 2:0 zawodników Startu Wrocław, a walkę o złoto przegrała 0:2 z ekipą Startu Skierniewice.