reklama
Zgubił się w lesie zbierając jagody. Był pijany - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Zgubił się w lesie zbierając jagody. Był pijany

0

Wczoraj policjanci ze Stalowej Woli otrzymali sygnał od 33-letniego mężczyzny, że w trakcie zbierania jagód stracił orientację w lesie i nie wie, gdzie się znajduje. Mężczyznę odnaleziono. Był pijany, trafił na badania do szpitala.

Stalowowolscy policjanci około godz. 17.30 otrzymali telefoniczną informację, że w okolicy miejscowości Irena w gminie Zaklików, w lesie podczas zbierania jagód 33-letni mężczyzna stracił orientację i nie wie, gdzie się znajduje.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. W trakcie dojazdu w ten rejon do policjantów dotarła kolejna informacja dotycząca zagubionego mężczyzny. Wynikało z niej, że mężczyznę zatrzymali mieszkańcy Szczecyna.

Po dotarciu na miejsce interwencji funkcjonariusze ustalili, że małżeństwo ze Szczecyna, przebywając w lesie, zauważyło mężczynę, który nie wiedział gdzie jest i sprawiał wrażenie zagubionego. Mężczyzna powiedział, że dzwonił już na Policję.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Był to 33-letni mieszkaniec powiatu janowskiego. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła 33-latka do szpitala na badania.

Policjanci przypominają:

Nie wszyscy amatorzy jagód, czy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię. Aby uniknąć takich sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie, poniżej przedstawiamy kilka podstawowych rad:
– nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę,
– nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się do lasu – pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym,
– zabierzmy ze sobą telefon komórkowy,
– kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć – – drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy,
– oceńmy realnie swoje możliwości i czas jaki zamierzamy spędzić w lesie,
– jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, przystanków, czy stacji kolejowych,
– nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu,
– jeśli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie, nie zwlekając zaalarmujmy Policję.

Źródło: Policja Stalowa Wola

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.