Zmarł Bogdan Siorek, były piłkarz Stali Stalowa Wola

0

W wieku 62 zmarł Bogdan Siorek, były piłkarz m.in. Stali Stalowa Wola. Rzeszowianin z urodzenia, tarnobrzeżanin z wyboru, od wielu lat mieszkał w Austrii.

Przez większość swojej kariery sportowej Bogdan Siorek reprezentował barwy Resovii Rzeszów, której był wychowankiem. Grę w jej seniorskiej drużynie rozpoczął w 1975 roku, jako 17 latek. Dwa lata później, rosły obrońca był częścią zespołu, który wywalczył historyczny dla rzeszowskiego klubu awans do II ligi (obecnie I liga). Został też zauważony przez selekcjonerów reprezentacji narodowej – został powołany do młodzieżowej kadry Polski.

Dobre występy w barwach Resovii, której był jedną z podpór (246 meczów), zaowocowały w 1987 r. transferem do Stali Stalowa Wola. Zespół z hutniczego grodu wywalczył wówczas awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i budował nowy team. Bogdan Siorek był podstawowym obrońcą zespołu. W barwach Stali rozegrał 27 meczów w ówczesnej I lidze, odpowiedniku dzisiejszej Ekstraklasy.

W 1989 roku zdecydował się na transfer zagraniczny, do Austrii. Trafił do klubu Furth bei Göttweig, gdzie grał do końca kariery piłkarskiej. Zawieszając buty na kołku, nie rozstał się jednak zupełnie ze sportem. Zamienił tylko futbolówkę na mniejszą piłkę – przez wiele lat pracował w klubie golfowym.

W życiu prywatnym Bogdan Siorek związał się z Tarnobrzegiem. Tu się ożenił i, do czasu wyjazdu do Austrii, mieszkał. Kontakty z Tarnobrzegiem utrzymywał do końca życia.

Share.

Leave A Reply