Znany tarnobrzeski lekarz ponownie przed sądem - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Znany tarnobrzeski lekarz ponownie przed sądem

0

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzył podwójną apelację w procesie Bogdana P., znanego tarnobrzeskiego lekarza radiologa. W październiku ub. roku, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał go za nieumyślne narażenie życia pacjentki i błąd medyczny na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, 2 tys. zł grzywny i łącznie 6 tys. zł nawiązki.

Wyrok Sądu Rejonowego zaskarżyła do sądu wyższej instancji zarówno Prokuratura Regionalna w Rzeszowie, jak i obrona. Ta pierwsza, popierana przez oskarżycieli posiłkowych, wnioskowała o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Obrona domagała się uniewinnienia lekarza, przedstawiając nowe opinie wydane m.in. przez wojewódzkiego, a także krajowego konsultanta w dziedzinie radiologii.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, rozpatrujący sprawę w 3-osobowym składzie (przewodniczący sędzia Robert Pelewicz, oraz sędziowie Małgorzata Szwedo – Dec i Arkadiusz Hryniszyn) uznał, że przed ogłoszeniem wyroku musi wnikliwie zapoznać się z nowymi opiniami. Ogłoszenie wyroku zaplanowano na środę, 24 czerwca.

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.