Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT ciągle w akcji przeciwpowodziowej [zdjęcia]

0
Showing 1 of 4

W działania przeciwpowodziowe na terenie woj. podkarpackiego oprócz służb straży pożarnej aktywnie zaangażowani są również żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W poniedziałek, 29 czerwca, terytorialsi działali na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. W sumie zaangażowanych na Podkarpaciu było 312 żołnierzy z pięciu batalionów lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT. Do dyspozycji żołnierzy było 18 samochodów ciężarowych, maszt oświetleniowy oraz piły spalinowe.

Żołnierze pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3. Podkarpackiej Brygady OT od godzin porannych wykonywali wiele zadań związanych ze zwalczaniem skutków żywiołu na rzecz podtopionych gospodarstw rolnych. Terytorialsi pomagali strażakom w miejscowościach Przeworsk, Markowa, Zabratówka, Siedleczka, oraz Handzlówka.

Zobacz także:
– Dostawca pizzy zakażony koronawirusem! Poszukiwane osoby mające kontakt z kierowcą
– W Stalach motocyklista potrącony przez osobówkę
– Nasi strażacy pomagali w usuwaniu skutków powodzi na Podkarpaciu [zdjęcia]

Działania terytorialsów cały czas trwają. Dzisiaj od rana wspierają lokalne społeczeństwo oraz druhów w miejscowościach Bircza, Kańczuga, Jasło, Jawornik Polski, Tarnawka, Siedleczka i Albigowa. 

Fot. 3. PBOT

Showing 1 of 4
Share.

Leave A Reply