21-latek z Niska polował na dziewczynki w internecie - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

21-latek z Niska polował na dziewczynki w internecie

1

Swoje ofiary znajdował za pośrednictwem popularnych czatów i stron internetowych odwiedzanych przez dzieci i młodzież. Wybierał dziewczyny poniżej 15. roku życia i nawiązywał z nimi znajomość.

W trakcie rozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych zdobywał zaufanie nieletnich. Później proponował prezenty i imprezy. Starał się sprawiać wrażenie osoby bardzo zamożnej. W rozmowach stopniowo przechodził na tematy seksualne.

Zobacz także: 
– Stalowa Wola. Problemy z remontem mostu na Sanie

 

Prośbami i groźbami skłaniał nieletnie, by robiły sobie intymne zdjęcia, które kolekcjonował na swoim komputerze. Potem zaczął domagać się spotkań w świecie realnym. W przynajmniej dwóch przypadkach konsekwencją tego było doprowadzenie do kontaktów seksualnych z nieletnimi, kwalifikowanych przez prawo jako gwałt.

Zobacz także: 
– Mając ponad 3 promile doprowadził do stłuczki i próbował uciec. Został ujęty przez świadka

 

Sprawa wyszła na jaw, gdy o toksycznych relacjach nieletnich z dorosłym mężczyzną dowiedzieli się rodzice jednej z dziewczynek. Powiadomiona o sprawie policja zatrzymała 21-latka. Śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Na 21-latku ciąży łącznie 8 zarzutów dotyczących czynów pedofilskich i gróźb karalnych. Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym.

Udostępnij

Jeden komentarz