35 lat SDK [Zdjęcia]

0

Podczas jubileuszowego koncertu na scenie Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli nie było wielkich gwiazd estrady, za to z najlepszej strony pokazali absolwenci zespołów artystycznych, którzy robią kariery już w innych miejscach.

Wystąpili między innymi tancerze – Natalia Stępniowska, Marta Kuziora, Agnieszka Pożyczek, Marcin Wiatrowicz, i wokalistki – Magdalena Żmuda, Aleksandra Kuśmider, Joanna Rybak. Zagrali i zaśpiewali młodzi, profesjonalni wykonawcy wywodzący się ze Stalowej Woli i jej okolic. Była Małgorzata Kotwica i zespół „Goch.” z premierowym projektem muzycznym. I krakowski zespół „Leki” z fenomenalnie grającym na harmonijce ustnej Marcinem Dyjakiem, zresztą synem instruktorów SDK. Zaśpiewała wybijająca się sopranistka Milena Siembida-Lange.

Była też tworzona na żywo animacja piaskowa Magdaleny Bąk, artystki wywodzącej się z Zarzecza, a wszystkim wydarzeniom towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera stworzona na scenie i widowni przez byłych i obecnych członków zespołów artystycznych z obchodzącego 35-lecie istnienia SDK. (pen)

Fot. P. Niemiec

W Najbliższym papierowym wydaniu TN znajdziecie obszerny tekst o historii tej instytucji.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.