reklama
55-letnia tarnobrzeżanka zmarła pomimo półgodzinnej reanimacji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

55-letnia tarnobrzeżanka zmarła pomimo półgodzinnej reanimacji [zdjęcia]

2
1 z 13

Tarnobrzescy strażacy zostali wezwani na ul. S. Tarnowskiego na os. Dzików. Ze zgłoszenia wynikało, że 55-letnia mieszkanka jednego z bloków może potrzebować pomocy. Nie otwierała drzwi i nie można było nawiązać z nią kontaktu. 

O godzinie 11.31 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta, przebywająca w mieszkaniu bloku przy. ul. S. Tarnowskiego w Tarnobrzegu, nie otwiera drzwi i nie ma z nią kontaktu. Osoba zgłaszająca była zaniepokojona, ponieważ kobieta chorowała i dzień wcześniej uskarżała się na wysoką temperaturę – mówi brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Początkowo na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, kiedy jednak okazało się, że kobieta może być chora na COVID-19, zadysponowano drugi, który był potrzebny do przeprowadzenia po akcji tzw. dekontaminacji sprzętu, polegającej na usunięciu z niego szkodliwych substancji, w tym wypadku biologicznych. – Korzystamy z systemu, który informuje nas o tym, że pod danym adresem może przebywać osoba w kwarantannie lub izolacji, jednak tym razem w systemie nie było takiej informacji – dodaje rzecznik.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Poważne zderzenie trzech pojazdów na wiadukcie. Jedna osoba trafiła do szpitala [zdjęcia]

 

Strażacy otrzymali zgodę policji na wejście do mieszkania. Wewnątrz zastali leżącą kobietę, pozbawioną funkcji życiowych. Natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i prowadzili ją przez 30 minut, do czasu przyjazdu karetki i przejęcia czynności ratunkowych przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Fot. M. Chmielowiec

 

1 z 13

2 komentarze

  1. „…informuje nas o tym, że pod danym adresem może przebywać osoba w kwarantannie lub izolacji, jednak tym razem w systemie nie było takiej informacji”
    Nie wszyscy zgłaszają, że zachorowali na coivid.

    • Po szczepieniu nikt nikogo na kwarantannę nie wyśle. Pani miała kowida poszczepiennego.