Wiemy, jak będzie wyglądał mural z wizerunkiem św. Jana Pawła II w Stalowej Woli

0

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu  „Św. Jan Paweł II – Papież”, którego mural zobaczymy jeszcze w tym roku, na bocznej ścianie elewacji bloku przy ulicy Jana Pawła II 48. Organizatorzy w ten sposób promują ponadczasowe wartości.

W konkursie wzięło udział siedem prac, z czego trzy nie spełniły warunków konkursu. Zwycięska wizualizacja należy do Piotra Topczyłko z Ełku, o którego projekcie mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli  –Wygrał niesamowity projekt, pokazujący łagodne i rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II. Wierzę, że bijąca z wizerunku naszego Papieża siła i radość napełnią nasze serca spokojem i ufnością, a mural ten stanie się ważnym symbolem w przestrzeni naszego miasta.

Praca, którą będziemy mogli podziwiać na budynku przy Al. Jana Pawła II 48, przedstawia wizerunek św. Jana Pawła II z krzyżem, w odcieniach szarości złamanej żółcią. Pod obrazem pojawi się również cytat z Sandomierza, z dnia 12 czerwca 1999 roku: “Ogarniam sercem Stalową Wolę, miasto symbol wielkiej wiary ludzi pracy”.

Share.

Leave A Reply