Będą morsować, by wspomóc leczenie ciężko chorego 4-latka

0

Dziś o godz. 14.50 grupa morsów ze Staszowa organizuje zimową kąpiel w Jeziorze Golejowskim. Wydarzenie ma charakter charytatywny. Jego celem jest zbiórka środków finansowych na leczenie 4-letniego Marcelka Wójcika z Rytwian, który walczy z glejakiem nerwu wzrokowego.

Pomysłodawcy akcji podziewają się, że do udziału w morsowaniu dołączą także amatorzy kąpieli w lodowatej wodzie z okolicznych miast. – Jeśli ktoś jest chętny, aby dziś zacząć swoją przygodę z morsowaniem, na miejscu otrzyma wszystkie niezbędne informacje od przedstawiciela grupy Morsy Staszów Mariusza Jaworskiego, który będzie tłumaczył jak przygotować się do kąpieli, by się nie zrazić, lecz zaprzyjaźnić z morsowaniem na stałe – mówi Mariusz Wyraz, przedstawiciel organizatorów przedsięwzięcia.

Ci, którzy nie zdecydują się na wejście do wody, będą mogli popatrzeć na niecodzienną kąpiel i  przyłączyć się do zbiórki. Na wszystkich czekać będzie gorąca herbata i pyszne pierniki. Organizatorzy apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego – używanie maseczek ochronnych oraz zachowanie dystansu.

Również dziś, w godzinach 14-17, w OSP Rytwiany i OSP Iwaniska prowadzona będzie zbiórka puszek aluminiowych. Dochód z niej przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia Marcelka. Datki na ten cel przekazywać można także za pośrednictwem strony:

https://www.siepomaga.pl/marcel-wojcik

Fot. arch.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x