Reklama
Bohaterski czyn naszych żołnierzy. Zostali nagrodzeni przez ministra [wideo] - Tygodnik Nadwiślański

Bohaterski czyn naszych żołnierzy. Zostali nagrodzeni przez ministra [wideo]

1

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotkał się z żołnierzami, którzy swoją postawą wykazali się odwagą, bohaterstwem i ofiarnością w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Szef resortu nagrodził m.in. majora Adama Bogusza oraz starszego szeregowego Daniela Ulawskiego z niżańskiego batalionu inżynieryjnego, którzy zatrzymali kierowcę stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym.

We wtorek 9 lutego br., szef MON w dowód uznania wyróżnił 26 żołnierzy Wojska Polskiego za czyny, które przyczyniły się do ratowania życia i zdrowia w sytuacji zagrożenia.

Zobacz także:
– Jutro część obostrzeń zostanie poluzowana. Otwarte będą m.in. baseny, stoki, kina

– Bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale przede wszystkim wyjątkowy etos, zaangażowanie, odwaga, chęć pomocy innym, nawet z narażeniem życia. Jesteście zawsze wierni przysiędze, którą składaliście przystępując do wojska, a więc krzywda innych jest dla Was bardzo jasnym znakiem, który powoduję, że reagujecie, że niesiecie pomoc – podkreślił szef MON.

Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj żołnierze 3 Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego, mjr Adam Bogusz i st. szer. Daniel Ulawski. Wojskowi zatrzymali pijanego kierowcę.

Fot. MON

 

https://www.youtube.com/watch?v=coG2vSDoOBk&ab_channel=MinisterstwoObronyNarodowej
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nisko
16 dni temu

waszych to znaczy czyich?

1
0
Zostaw komentarz!x
()
x