Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu zostanie dokończone! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu zostanie dokończone! [zdjęcia]

4
1 z 5

Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu nareszcie staje się faktem. Inwestycja w końcu doczeka się finalizacji. Rozpoczął się II etap prac.

Przetarg na realizację zadania wartego blisko 2 mln złotych wygrała firma z Gdańska, ALP Extreme – Szkoła Alpinizmu, profesjonalnie zajmująca się tego typu inwestycjami. Pomiędzy miastem, a wykonawcą przed kilkoma dniami podpisano już umowę, obecnie wykonawca rozpoczął prace. To oznacza jedno – wybudowana przed trzema laty ścianka wspinaczkowa, a raczej konstrukcja w stanie surowym, jako zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego z 2016 r., nareszcie doczeka się finalizacji.

Zobacz także:
– Niżańscy terytorialsi ćwiczyli w Nowej Dębie [zdjęcia]

Śmiałe założenia, by w Tarnobrzegu powstało profesjonalne centrum sportów wspinaczkowych prze laty nie dźwignął budżet miasta, nie wystarano na ten cel także pieniędzy z zewnątrz. Aż do teraz. – Ściankę możemy finalizować dzięki bezzwrotnej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z otrzymanych ponad  7 milionów złotych blisko 2 miliony zarezerwowaliśmy właśnie na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Rozpoczął się właśnie drugi etap prac. Obejmuje on m.in. prace budowlane głównie wewnątrz obiektu, ale i wykończenie na zewnątrz, wykonanie podłóg, zaplecza szatniowo-sanitarnego, montaż elementów wspinaczkowych. Prace powinny zakończyć się w połowie czerwca tego roku. Jak mówią znawcy tematu, 18-metrowej ścianki do wspinaczki rekreacyjnej i ekspresowej zazdrościć nam będą miłośnicy tego sportu z całego kraju.

1 z 5
Udostępnij

4 komentarze

  1. Jak można na takie cóś wydawać kasę? Ile w Tbg osób z tego będzie korzystać? Czy nie lepiej pojechać do Jury Krakowsko-Częstochowskiej i tam się wspinać na łonie natury?