Chmielów doczekał się przedszkola

0

Po kilku miesiącach zwłoki, Rada Miasta Nowa Dęba zdecydowała, że nowe przedszkole na terenie gminy powstanie w Chmielowie. To powrót do pierwotnej koncepcji lokalizacji placówki, zablokowanej wcześniej przez tę samą radę.

Mieszkańcy Chmielowa o powstanie u niech przedszkola starali się od lat. Pod koniec ub. roku wydawało się, że czas ich oczekiwania dobiegł końca. W budżecie gminy na rok 2020 władze Nowej Dęby zaplanowały 200 tys. złotych na powstanie placówki przedszkolnej w Chmielowie. Nowodębscy radni zdecydowali jednak, że należy się z tym wstrzymać, rozpatrując również inne lokalizacje – Cygany i Jadachy. Jedni dopatrywali się w tym troski o wszystkich mieszkańców gminy, inni ciągu dalszego politycznej wojenki toczonej przez większość radnych z burmistrzem Nowej Dęby.

W działania, by przekonać samorządowców do swoich racji zaangażowały się lokalne społeczności, odbyło się wiele spotkań konsultacyjnych. Konsultacje utrudniła pandemia koronawirusa.

Zobacz także:
– Nowa Dęba. Niebezpieczny wypadek przy budowie sieci trakcyjnej. Było blisko tragedii [zdjęcia]
– Sandomierski szpital wykonuje już testy na koronawirusa
– Pożar w Tarnobrzegu. Pies zaalarmował śpiącą rodzinę [zdjęcia]

Wszystkie potencjalne lokalizacje miały swoje plusy i minusy. Ostatecznie radni zdecydowali, że przedszkole powstanie w Chmielowie – tam, gdzie planowały go pierwotnie ulokować władze gminy.

200 tys. złotych zabezpieczonych w budżecie gminy na utworzenie nowego przedszkola, zostanie przeznaczone na dostosowanie pomieszczeń w budynku szkoły w Chmielowie do potrzeb przedszkolaków. Prace mają zacząć się już niebawem, by placówka mogła przyjmować dzieci już od początku nowego roku szkolnego. Samo przedszkole ma prowadzić stowarzyszenie, które powstanie w Chmielowie.

(grab)

Share.

Comments are closed.