Droga ekspresowa S74 w Tarnobrzegu – spotkanie z mieszkańcami miasta - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Droga ekspresowa S74 w Tarnobrzegu – spotkanie z mieszkańcami miasta

1
1 z 5

W poniedziałek, 13 lipca, na hali MOSiR w Tarnobrzegu będzie miało miejsce spotkanie informacyjne z mieszkańcami miasta w sprawie budowy drogi ekspresowej S74. W gminie Tarnobrzeg rozważanych jest 5 wariantów przebiegu drogi.

Udział w spotkaniu, którego gospodarzami będą przedstawiciele miasta, zapowiedzieli przedstawiciele Generalnej Inspekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także przedstawiciele firmy, która projektuje trasę. Planowane spotkanie ma charakter informacyjny i jest otwarte dla mieszkańców Tarnobrzega. Udział w nim może wziąć każdy chętny, jednak ze względu na stan epidemiczny i obowiązującą ustawę o zakazie zgromadzeń powyżej 150 osób, nie wszyscy będą mogli wejść na halę MOSIR. W przypadku większej liczby chętnych, do dyspozycji mieszkańców Tarnobrzega przygotowane zostaną dwie dodatkowe sale (w TDK oraz w Szkole Podstawowej nr 10), w których nadawana będzie transmisja on-line ze spotkania. Z tych miejsc możliwe będzie zadawanie pytań w formie elektronicznej.

Zobacz także:
– Pożar w piwnicy przy ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu! [zdjęcia]

– Oświadczenie FKS Stali Mielec w związku z aferą pedofilską
– Świętokrzyskie. Zastrzelony sołtys, obława za sprawcą. Tragiczny finał poszukiwań

Projektowany przebieg drogi ekspresowej S74 zlokalizowany jest na terenie
województw świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej na odcinku od Opatowa do Niska. Droga ma stanowić szybkie połączenie komunikacyjne dla wymienionych miast oraz Sandomierza, Tarnobrzega oraz Stalowej Woli.
Warianty proponowane w gminie Tarnobrzeg:

Wariant W1

W wariancie W1 trasa omija miasto Sandomierz od południa zgodnie z założeniami planów zagospodarowania obu województw. Przebiega pomiędzy miejscowościami Wielowieś, a Sielec. Na przecięciu z drogą DW-723 przewidziano lokalizację węzła. Za węzłem trasa przekracza tory kolejowe relacji Tarnobrzeg – Sandomierz i Sandomierz – Stalowa Wola.

1 z 5
Udostępnij

1 komentarz

  1. GDDKiA – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chyba, że rzeczywiście Generalna Inspekcja organizuje spotkanie 😉