Duża akcja policji, zatrzymany mieszkaniec pow. stalowowolskiego za nielegalne posiadanie broni [zdjęcia]

0
1 z 8

Policja zatrzymała 49-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który był w posiadaniu dwóch sztucerów i ponad 100 szt. amunicji. Funkcjonariusze dotarli do innych nabywców broni pochodzącej z czarnego rynku. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Uwagę Policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zwróciło ogłoszenie z ofertami sprzedaży broni hukowo-alarmowej na wkłady 9 mm P.A.K. Oferta z Czech znalazła swoich kupców na terenie całej Polski.

W ubiegłym tygodniu, na terenie 16 województw, blisko 300 policjantów różnych wydziałów, ale przede zwalczających cyberprzestępczość i przestępczość kryminalną, ze wsparciem policyjnych pirotechników, kontrterrorystów i biegłych z zakresu badania broni i balistyki, przeszukali około 100 adresów. W akcję włączone były psy do wykrywania ładunków wybuchowych.

Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej. Zabezpieczyli 3500 sztuk amunicji różnego kalibru, amunicji hukowej i hukowo-alarmowej o kalibrze 9 mm P.A.K., a także proch strzelniczy, 3 elementy składowe broni, 2 zapalniki do broni artyleryjskiej, kusze z lunetą i nunczako.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Nie weszli na ślub, bo… nie mieli maseczek

– „Stalowa Wola – tu chce się wracać, tu chce się żyć!”. Zobaczcie jak miasto zachęca do powrotu [wideo]
– Groźne zderzenie cysterny z osbówką na DK79 [zdjęcia]

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, 49-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który nielegalnie posiadał 2 sztucery i ponad 100 szt. amunicji, oraz 60-letniego mieszkańca woj. śląskiego, u którego znaleziono elementy broni, amunicję, zapalniki i słój z prochem. Podejrzani usłyszeli zarzuty, za posiadanie broni i amunicji, grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prokurator wobec podejrzanych zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.

Będą odpowiadać za nielegalne posiadanie broni! – [9 zdjęć]

 

1 z 8
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.