reklama
Dwa razy więcej łóżek covidowych w stalowowolskim szpitalu - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Dwa razy więcej łóżek covidowych w stalowowolskim szpitalu

0

Nie 22, a 48 łóżek przeznaczonych do terapii pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia koronawirusem stanęło na oddziale covidowym w stalowowolskiej lecznicy. Zmiana wynika z decyzji podjętej przez Wojewodę Podkarpackiego.

W stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym oddział covidowy uruchomiony został 13 listopada. Zgodnie z pierwszą decyzją wojewody, na oddziale stanęły 22 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Wzrost chorych spowodował powiększenie liczby miejsc na oddziale.

W efekcie, 16 listopada otrzymaliśmy nową decyzję Wojewody Podkarpackiego, polecającą utworzenie w naszym szpitalu od dnia 19 listopada już 48 takich łóżek. Krótko mówiąc, musimy powiększyć dotychczasowy Oddział Covidowy ponad dwukrotnie – mówi dr Monika Pachacz-Świderska, pełniąca obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Zobacz także: 
– Zawichost. Milion za szczepienia. Gmina wygrała konkurs


Zgodnie z poleceniem wojewody, od najbliższego piątku, 19 listopada w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli będzie funkcjonowało 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, 40 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, 3 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

„Nadmienić należy, że hospitalizowani muszą być jedynie pacjenci z istotnymi objawami chorobowymi. Lekki bądź bezobjawowy przebieg zakażenia SARS-Cov-2 wymaga izolacji i leczenia domowego” – czytamy na stronie szpitala.

Kontakt do Oddziału Covidowego: lekarz dyżurny: 519 342 520, dyżurka pielęgniarek: 519 342 519

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.