Zawichost. Milion za szczepienia. Gmina wygrała konkurs - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Zawichost. Milion za szczepienia. Gmina wygrała konkurs

0

Milion złotych trafi do Zawichostu dzięki wygranej w rządowym konkursie „Najbardziej Odporna Gmina”. Ma on najwyższy w województwie świętokrzyskim odsetek osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Zawichost od początku akcji szczepień otwierał wojewódzki ranking gmin mających najwięcej zaszczepionych mieszkańców. – To zasługa dwóch działających na naszym terenie ośrodków zdrowia i pracujących tam lekarzy. Dzięki temu, że gmina jest niewielka, wszyscy dobrze się znają i czują się wzajemnie za siebie odpowiedzialni, mieszkańcy mają również zaufanie do lekarzy. Efekty przyniosła także akcja promująca szczepienia – mówi Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu.

Zgodnie z regulaminem konkursu, samorządy mogą wydać wygraną na przedsięwzięcia związane z przeciwdziałaniem COVID-19, a także na likwidację społeczno-gospodarczych skutków pandemii. Katarzyna Kondziołka zaznacza, że ostateczna decyzja w sprawie przeznaczenia funduszy należy do radnych, ona zaproponuje, aby była to modernizacja ośrodka zdrowia w Czyżowie Szlacheckim, a jeśli pieniędzy zostanie, także kolejny etap robót w przychodni w Zawichoście.

W gminie Zawichost w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest obecnie 57,2 proc. mieszkańców.

Zostaw odpowiedź