Dwie kradzieże w sklepach, sprawcy wybijali szybę kostką. Straty w tysiącach złotych - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Dwie kradzieże w sklepach, sprawcy wybijali szybę kostką. Straty w tysiącach złotych

1

Dwóch mieszkańców Niska odpowie za włamania do sklepów, znajdujących się w centrum miasta. Łupem sprawców padły alkohol, papierosy i pieniądze. Obaj mieli już wcześniej konflikt z prawem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci pracowali nad ustaleniem sprawców włamań i kradzieży do dwóch sklepów spożywczych w Nisku. Sprawcy weszli do placówek handlowych przez drzwi wejściowe. Uprzednio wybili dolną szybę kostką brukową, która leżała obok na ulicy. Z jednego ze sklepów został skradziony alkohol i papierosy, z drugiego pieniądze.

Pierwsze włamanie miało miejsce w połowie grudnia ubiegłego roku. Do kolejnego doszło 2 stycznia br. W tym przypadku w sklepie nie było alkoholu i papierosów, więc włamywacze zadowolili się niewielką sumą pieniędzy. Właściciele oszacowali swoje straty na blisko 6 tys. złotych.

Zobacz także:
W Stalowej Woli nie będzie opłat parkingowych. Nie wzrosną ceny odpadów ani podatki

Po dwóch dniach sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Byli to dwaj mieszkańcy Niska w wieku 35 i 36 lat. Obaj mieszkali kilka kroków od sklepów, które okradli. Mężczyźni zdążyli już wypić alkohol, skradzionych papierosów także już nie mieli.

Jak się okazało, zarówno 35-latek, jak i jego rok starszy kolega, byli w przeszłości karani.

Teraz będą odpowiadać za dwa włamania.

Jeden komentarz