W Stalowej Woli nie będzie opłat parkingowych. Nie wzrosną ceny odpadów ani podatki - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

W Stalowej Woli nie będzie opłat parkingowych. Nie wzrosną ceny odpadów ani podatki

0

Podczas sesji Rady Miasta uchwalono budżet na 2022 rok. Będzie on obfitował w ponad setkę inwestycji. Prezydent zaznaczył, że nie wzrośnie opłata adiacencka dla właścicieli nieruchomości, nie trzeba będzie też płacić za parkingi, zmianie nie ulegną też kwoty podatków.

Pomimo, że jest to rekordowy plan finansowy przekraczający kwotę pół miliarda złotych, jest to budżet, w którym wydatki są niższe niż dochody. Zostaną spłacone kredyty w wysokości 28 mln z lat poprzednich oraz obligacje, które w ostatnich dniach zostały dla celów rozwojowych wyemitowane.

Co istotne dla mieszkańców miasta, władze nie zamierzają podnosić cen za wywóz śmieci, nie wzrośnie też opłata adiacencka (opłata dotycząca właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek wymienionych w przepisach zdarzeń), ani podatki. Nie pojawią się także rozważane przez miasto parkometry, ponieważ wyliczenia władz wskazały, że wprowadzenie systemu nie będzie opłacalne.

Zobacz także: 
– Zmarły wczoraj założyciel zespołu TSA Andrzej Nowak często odwiedzał Staszów. Miał w mieście wielu znajomych [zdjęcia]

Nie będziemy podnosić żadnych podatków dla mieszkańców i przedsiębiorców. Nie będziemy podnosić jednej z najniższych w Polsce opłat za odpady w wysokości 13 zł od osoby. Nie będziemy również podnosić cen biletów komunikacji publicznej. Nie będą również wprowadzane żadne inne dodatkowe opłaty, które występują w innych miastach, jak chociażby opłaty parkingowe, opłaty za postój na parkingach publicznych miasta Stalowej Woli oraz opłaty adiacenckiej – mówił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

 

Zostaw odpowiedź