Zamknij

Enea znów rozdaje stypendia i granty

08:20, 26.09.2019 StaszewskiR Aktualizacja: 12:44, 26.09.2019
Skomentuj

Rusza trzecia edycja Enei Akademii Talentów, dającej możliwość zdobycia atrakcyjnych grantów i stypendiów w kategoriach: sztuka, nauka oraz sport. Mogą się o nie ubiegać uczniowie, szkoły, a także - co jest nowością - organizacje pozarządowe, kluby sportowe i placówki kultury.

Jest o co walczyć. Fundacja Enei - energetycznego giganta do którego należy m.in. Elektrownia Połaniec - oferuje stypendia w kwocie 3 tysięcy złotych dla uzdolnionej młodzieży. Szkoły i organizacje mogą otrzymać granty w wysokości 10 tysięcy złotych.

Enea Akademia Talentów to propozycja dla uczniów szkół podstawowych (od IV klasy)

i ponadpodstawowych oraz placówek i organizacji z inicjatywą, które stawiają na aktywne wspieranie młodych, zdolnych ludzi. W dwóch poprzednich edycjach programu stypendia zdobyło 40 osób. Wśród nich są uczniowie trenujący sporty walki i lekkoatletykę, pasjonaci historii i matematyki, konstruktorzy i programiści, muzycy, miłośnicy rysunku, tańca czy fotografii. Z kolei za sprawą grantów przekazanych 18 szkołom, możliwe stało się np. organizowanie w nich dodatkowych zajęć.

W tegorocznej edycji o stypendia mogą ubiegać się uczniowie, którzy posiadają udokumentowane osiągnięcia i ciągle rozwijają swoje talenty. Projekt adresowany jest do osób i placówek z terenów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo.

Regionalna konferencja promująca Enea Akademię Talentów odbyła się wczoraj w połanieckiej elektrowni. Jego gościem honorowym był laureat drugiej edycji programu - Maciej Jarzyna, uczeń Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Za swój projekt inteligentnej sygnalizacji ruchu wahadłowego otrzymał on już m.in. nagrodę główną na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków. Młody konstruktor odebrał gratulacje i okolicznościową statuetkę z rąk członka zarządu Enei Połaniec Andrzeja Wicika oraz gratulacje od członka zarządu Fundacji Enea Joanny Sobótki-Klimczak.

- Taka młodzież to nasza przyszłość. Wiele z tych utalentowanych osób, które korzystają z projektu Akademii Talentów, może stanowić potencjał dla naszej firmy. Być może są wśród nich jej przyszli liderzy - podkreślał Andrzej Wicik.

Uhonorowany laureat opowiedział o swoim zwycięskim projekcie, podziękował za otrzymaną szansę oraz możliwość rozwoju. Dzięki programowi Enea Akademia Talentów, mógł pojechać do Tajlandii, gdzie zaprezentował swój niezwykły wynalazek.

Zainteresowani udziałem w nowej edycji programu mogą zgłaszać się od 1 października do 31 października Aplikowanie możliwe jest wyłącznie poprzez stronę internetową: www.enea.pl/pl/akademiatalentow. Spośród zgłoszeń jury wybierze maksymalnie 36 uczniów i 20 organizacji kwalifikujących się do drugiego etapu. W nim uczniowie będą musieli przygotować zadanie, w formie filmiku, w którym pokażą jak wykorzystają swoje stypendium. Rolą organizacji z inicjatywą będzie udowodnienie, że ich projekt może rozwijać zdolności młodych ludzi i inspirować inne organizacje do poszukiwania innowacyjnych sposobów

na rozwój talentów.

Najlepsi zostaną wybrani przez grono jurorów poszerzone o przedstawicieli świata nauki, sztuki i sportu  oraz w toku głosowania internautów. Zwycięzców poznamy

29 stycznia 2020 r. (rs)

(StaszewskiR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%