reklama
Gm. Gorzyce. 50-latek przywłaszczył w sklepie tysiące złotych i ukrył je w lesie - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Gm. Gorzyce. 50-latek przywłaszczył w sklepie tysiące złotych i ukrył je w lesie

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie  sklepowy utarg w kwocie prawie 8 tys. zł w miniony piątek, 4 lutego, w jednym ze sklepów w miejscowości Wrzawy. Mężczyzna pieniądze schował w lesie. 

Przed godziną 8 w ubiegły piątek w sklepie spożywczym we Wrzawach (gm. Gorzyce) doszło do kradzieży pieniędzy. Na ten temat pisaliśmy tutaj: Kradzież pieniędzy w jednym ze sklepów w gm. Gorzyce. Są zdjęcia z monitoringu. Prezes spółdzielni i radny powiatowy Paweł Bartoszek, niezwłocznie o całej sprawie poinformował policję, a zdjęcia z monitoringu opublikował w mediach społecznościowych.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jeden z pracowników, w trakcie wynoszenia ze sklepu plastikowych skrzynek po pieczywie, zgubił utarg w kwocie 7 900 zł. Kiedy mężczyzna zorientował się, że pieniądze wypadły mu z kieszeni kurtki, natychmiast wrócił do sklepu, lecz woreczka z gotówką już nie było.

Właściciel początkowo sam próbował odnaleźć swoją zgubę. Dokładnie sprawdzał pomieszczenia sklepowe, drogę ze sklepu i przyległy teren oraz przejrzał zapis monitoringu. Wynikało z niego, że pieniądze mógł zabrać przypadkowy mężczyzna, który w tym czasie robił zakupy w sklepie. Pracownicy wzięli sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem mediów społecznościowych szukali mężczyzny i zgubionych pieniędzy, lecz bez rezultatu. Wówczas o pomoc poprosili policjantów z Komisariatu Policji w Gorzycach.

Funkcjonariusze ustalili dokładny rysopis mężczyzny, mogącego mieć związek z przywłaszczeniem pieniędzy i rozpoczęli jego poszukiwania. Szybko ustalili tożsamość potencjalnego sprawcy. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który tego dnia załatwiał swoje interesy na terenie gminy. Jak ustalono, mężczyzna, będąc w sklepie, wykorzystał okazję i podniósł leżące na podłodze pieniądze w kwocie 7 900 złotych i odjechał.

Prowadzone przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do tego, że 50-latek zawrócił z trasy. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec województwa małopolskiego już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci w całości odzyskali przywłaszczone przez niego pieniądze, które ukrył w lesie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.