reklama
Gmina idzie na wojnę ze "śmieciarzami". Instaluje fotopułapki - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Gmina idzie na wojnę ze „śmieciarzami”. Instaluje fotopułapki

0

W Szydłowie władze samorządowe zapowiadają bezwzględną walkę z dzikimi wysypiskami śmieci i osobami, które pozbywają się odpadów, wyrzucając je np. do lasu.

– Dla mnie są to sytuacje kompletnie niezrozumiałe – mówi burmistrz Szydłowa Andrzej Tuz. – Przecież każdy mieszkaniec płaci za wywóz odpadów komunalnych i może je w ramach tej opłaty oddawać, a mimo to zjawisko pozbywania się ich na dziko występuje nadal, i to na dużą skalę.

Na terenie gminy jest kilka miejsc, szczególnie zaśmiecanych. To chociażby tak zwany Lisi Kamień, skarpa poniżej budynku Szkoły Podstawowej w Szydłowie, teren za murami obok Skarbczyka, punktu widokowego i poniżej kościołka pw. Wszystkich Świętych.

Dla samorządu likwidacja dzikich wysypisk oznacza spore wydatki. – Są to kwoty na tyle znaczące, że można byłoby z powodzeniem przeznaczyć je na inne cele publiczne – dodaje burmistrz.

Aby walczyć z plagą dzikich wysypisk Urząd Miasta  zakupił kilka fotopułapek, które niebawem zostaną zainstalowane wmiejscach szczególnie chętnie odwiedzanych przez „śmieciarzy”. Kamery te włączają nagrywanie po wykryciu ruchu, działają również w podczerwieni, co pozwala na nagrywanie materiału w nocy. Lokalizacja fotopułapek co jakiś czas będzie zmieniana. Władze gminy liczą, że dzięki kamerom uda się zidentyfikować i ukarać szczególnie uciążliwych „śmieciarzy”.

Fot. ilustracyjne/R. Staszewski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.