Grupa Azoty "Siarkopol" przekazała 100 tysięcy złotych na dokończenie remontu oddziału urologicznego szpitala w Staszowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Grupa Azoty „Siarkopol” przekazała 100 tysięcy złotych na dokończenie remontu oddziału urologicznego szpitala w Staszowie [zdjęcia]

0

Znaczący zastrzyk finansowy od Grupy Azoty „Siarkopol” otrzymała dziś staszowska lecznica. Pieniądze przeznaczone zostaną na dokończenie modernizacji i zakup wyposażenia dla oddziału urologicznego.

Jak poinformował dyrektor szpitala Paweł Wojtasik, remont oddziału dobiega już końca. – Zostały do zrobienia właściwie ostatnie szlify. Za dwa miesiące chcemy oddać go do użytku. Remont był konieczny. Dzięki niemu znacząco poprawią się warunki pracy lekarzy, jak i komfort pacjentów. Można powiedzieć, że wreszcie dokona się przeskok z lat 70. ubiegłego stulecia w XXI wiek. Do lamusa przejdą choćby wspólne toalety, będziemy dysponować nowoczesną salą zabiegową i bardzo dobrym sprzętem diagnostycznym – mówił P. Wojtasik, dziękując zarządowi Grupy Azoty „Siarkopol” za dofinansowanie modernizacji oddziału.

Łukasz Komendera, prezes zarządu GA „Siarkopol” podkreślił, że staszowski szpital jest jednym z najlepszych w województwie świętokrzyskim. – Od lat, w miarę możliwości finansowych, nasza spółka stara się go wspierać. Mam nadzieję, że ten dzisiejszy drobny datek również przyczyni się do poprawy warunków pracy personelu, jak  i do tego, by pacjenci, wśród których przecież są również nasi pracownicy, mogli wracać do zdrowia w lepszych warunkach – mówił.

Za wsparcie lecznicy dziękował również starosta staszowski Józef Żółciak, który przypomniał, że z usług szpitala w Staszowie korzysta ok. 100 osób, również z poza terenu powiatu.

Przekazane dziś placówce pieniądze, to nie pierwsza pomoc finansowa, jaką otrzymała ona od „Siarkopolu”. W ciągu ostatnich lat spółka wsparła szpital kwotą około miliona złotych. Dofinansowała m.in. zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziału laryngologicznego, ginekologicznego i urologicznego.  Staszowska placówka zdrowia mogła też liczyć na Grupę Azoty „Siarkopol” w czasie pandemii. Dla potrzeb szpitala spółka użyczyła karetkę z Kopalni Siarki „Osiek”.

Fot. R. Staszewski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.